کنگره ایران سیاست ایرانی عربستان سعودی ها

کنگره: ایران سیاست ایرانی عربستان سعودی ها عربستان عربستان سعودی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه هیچ کدام از دانشجویان در بازداشت نیستند / وزیر علوم

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به آزادی دانشجویان بازداشتی در اغتشاشات اخیر کشور، گفت: تا جایی که من در جریان هستم هیچ کدام از دانشجویان در بازداشت نیستند

هیچ کدام از دانشجویان در بازداشت نیستند / وزیر علوم

وزیر علوم: هیچ کدام از دانشجویان در بازداشت نیستند

عبارات مهم : فناوری

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به آزادی دانشجویان بازداشتی در اغتشاشات اخیر کشور، گفت: تا جایی که من در جریان هستم هیچ کدام از دانشجویان در بازداشت نیستند و همه آزاد شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی امروز در حاشیه نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد،در جمع خبرنگاران در خصوص حل پرسشها دانشجویان بورسیه، تاکید کرد: مساله بورسیه ها حل شده است و در حال حاضر تعدادی مشغول به تحصیل هستند و بعضی فارغ التحصیل شدند و منتظر هستند که جهت شروع کار در دانشگاه ها جایابی شوند.

اگر محدودیت بودجه نبود، تمام بورسیه ها استخدام می شدند

هیچ کدام از دانشجویان در بازداشت نیستند / وزیر علوم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: اگر جهت ما امکان استخدام فراهم بود، شاید همین امسال می توانستیم همه دانشجویان بورسیه را استخدام کنیم ولی چون به علت بودجه با محدودیت هایی روبه رو هستیم، این عنوان کمی وقت می برد. همچنین مورد نیاز است که دانشجویان تخصص مورد نیاز را داشته باشند ولی در مجموع امیداریم این مساله به زودی حل شود.

امیدواریم حداکثر زیاد کردن حقوق جهت اساتید در مجلس رقم بخورد

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به آزادی دانشجویان بازداشتی در اغتشاشات اخیر کشور، گفت: تا جایی که من در جریان هستم هیچ کدام از دانشجویان در بازداشت نیستند

غلامی در خصوص سقف حقوق اساتید در بودجه 97، خاطرنشان کرد: با صحبت ها و پیگیری های که صورت گرفته این امیدواری را به ما داده اند که در مجلس این عنوان مورد توجه قرار بگیرد و زیاد کردن حقوق جهت اعضای هیات علمی تا حد ممکن اتفاق بیافتد.

وی با اشاره به اینکه بودجه دانشگاه ها کم کردن پیدا نکرده، ولی میزان رشدی که ما می خواستیم اتفاق نیفتاده هست، یادآور شد: درواقع میانگین رشد بودجه های دانشگاه ها کمتر از 14 درصد است،اما پارک های علم و فناوری بیش از 30 درصد رشد بودجه داشته اند و مراکز پژوهشی حدود 18 درصد رشد داشته هست.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری افزود: دانشگاه ها معتقدند با این میزان رشدی که در هزینه ها صورت گرفته با نمی توان کار جدیدی کرد. به هر حال این توان دولت بوده و ما هنوز دنبال این هستیم که از مسیرهای متفاوت منابع بیشتری را جهت دانشگاه ها کسب کنیم.

هیچ کدام از دانشجویان در بازداشت نیستند / وزیر علوم

غلامی با بیان اینکه نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز در قالب مدیریت سبز در دانشگاه ها شکل گرفته تا بتواند الگویی جهت سایر مراکز در حوزه مدیریتی باشد، اظهار کرد: ما نیازمند بازبینی در حوزه محیط زیست هستیم و این همایش بین دانشگاه ها برگزار شده است تا روش های مدیریتی را در زمینه کم کردن هزینه ها به روی برون دادها، کم کردن اثرات زیست محیطی و همه رفتارهایی که در محیط های اجرایی و تولیدی وجود دارد، معرفی کند.

وی گفت: دانشگاه ها شاید در مقایسه با سایر نهادها و شرکت ها به خصوص مراکز صنعتی و تولیدی چندان در حوزه محیط زیست ایجاد نگرانی نمی کنند،اما ورود آن ها به این حوزه ها می تواند الگو خوبی جهت سایر نهادها باشد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به آزادی دانشجویان بازداشتی در اغتشاشات اخیر کشور، گفت: تا جایی که من در جریان هستم هیچ کدام از دانشجویان در بازداشت نیستند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه یکی از مسائلی که مطرح بوده، عمومی کردن توجه به محیط زیست به معنای عام هست، تصریح کرد: امروز بسیاری از گروه های مردمی بسیا فعالتر از سایر ارگان های کشور در زمینه محیط زیست فعالیت می کنند. ما باید به الگوی زیستی خود در زندگی به معنای صرفه جویی در هزینه ها، مصرف انرژی و مواد متفاوت که عموما آثار آن به تناوب های تولید و منابع مهم باز می گردد، توجه خاص داشته باشیم.

غلامی عنوان کرد: عنوان بحران های زیست محیطی امروز تمام دنیا را در برگرفته و در کشور ما نیز به علت موقعیت جغرافیایی که قرار گرفتیم در بعضی زمینه ها از جمله کم آبی به شدت احساس می شود و حل این بحران ها نیازمند حرکت ملی است که اکنون چنین نگاهی است و اراده نیز تا حدودی وجود دارد، ولی از این جهت که چقدر دانشگاه ها وارد حل این بحران ها شده است اند، متاسفانه بسیار کم به آن ها ارجاع داده شده است و به طور جدی خواسته نشده است.

هیچ کدام از دانشجویان در بازداشت نیستند / وزیر علوم

وی اضافه کرد: این وظیفه مهم دانشگاهیان است که به بحران های زیست محیطی توجه و در مورد آن تحقیق کنند، ولی یک مقاله نباید صرفا راه حل باشد. دانشگاهیان هر لحظه آمادگی داشته و دارند که به حل پرسشها و پرسشها متفاوت در پرسشها ملی همکاری داشته باشند که طبعا نیازمند یک برنامه است و باید از دانشگاهیان خواسته شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: در واقع اعتبار خاصی که به دانشگاهیان جهت حل بحران های زیست محیطی داده شده است باشد، نداریم. ممکن است قرار دادهای محدودی میان بعضی اساتید دانشگاهی باشد، ولی در سطح یک پروژه ملی هنوز طرح خاصی وجود ندارد.

واژه های کلیدی: فناوری | تحقیقات | دانشگاه | دانشگاه | دانشجویان | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs