کنگره ایران سیاست ایرانی عربستان سعودی ها

کنگره: ایران سیاست ایرانی عربستان سعودی ها عربستان عربستان سعودی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اجتماعی مستأجران اصلاً در دسته‌بندی‌های بنیاد مسکن لحاظ نشده‌اند / نماینده مردم سرپل ذهاب

فرهاد تجری، نماینده مردم سرپل ذهاب در مورد اوضاع زلزله‌زده‌ها می‌گوید: «مستأجران اصلاً در دسته‌بندی‌های بنیاد مسکن جایی نداشته‌اند. به آنها گفته شده است که از ص

مستأجران اصلاً در دسته‌بندی‌های بنیاد مسکن لحاظ نشده‌اند / نماینده مردم سرپل ذهاب

نماینده مردم سرپل ذهاب: مستأجران اصلاً در دسته بندی های بنیاد مسکن لحاظ نشده اند

عبارات مهم : اجاره

فرهاد تجری، نماینده مردم سرپل ذهاب در مورد اوضاع زلزله زده ها می گوید: «مستأجران اصلاً در دسته بندی های بنیاد مسکن جایی نداشته اند. به آنها گفته شده است که از صاحب منزل ها ودیعه ارزش را بعد بگیرند و منزل ای اجاره کنند در حالی که اغلب صاحب منزل ها چون منزل ارزش ویران شده است نمی توانند ودیعه مستأجر را بعد بدهند چون هر بار با اجاره دادن منزل ودیعه مستأجران را بعد می دادند. مستأجرانی که منزل هایشان خراب شده است با وجود داشتن پدر و مادر پیر یا فرزند خردسال هنوز در چادر زندگی می کنند در حالی که بعضی منزل دارها کانکس گرفته اند.»

با گذشت بیش از سه ماه از وقوع زلزله در غرب کشور هنوز هم تصویرهای ناراحت کننده ای از اوضاع زندگی مردمی که منزل و زندگی ارزش را در این زلزله از دست داده اند در رسانه ها منتشر می شود. شرایط آب و هوایی و بارش برف و باران هم مزید بر پرسشها آنها شده است تا جایی که یکی از زلزله زده ها می گوید: «هر بار که باران شدیدی می آید داخل چادر پر از آب می شود. خانواده ها تلاش می کنند که چادرهایشان را روی ارتفاعات بنا کنند ولی این راه حل خوبی نیست.»

مستأجران اصلاً در دسته‌بندی‌های بنیاد مسکن لحاظ نشده‌اند / نماینده مردم سرپل ذهاب

این اوضاع در حالی است که مسئول پیگیری به مناطق زلزله زده در قرارگاه خاتم چند روز پیش به اعتمادآنلاین گفت که «سپاه تمام تعهدش راجع به ساخت و تحویل کانکس را انجام داده و بنیاد مسکن قرارداد جدیدی با سپاه نبسته است.» مسئولان بنیاد مسکن هم می گویند نیاز به کانکس زیاد نیست. امروز معاون بنیاد مسکن گفت: «بسیاری از زلزله زده ها ترجیح دادند به جای دریافت کانکس، پول اجاره را بگیرند و در چادر بمانند. در کنار سرپل ذهاب کانکس با امکانات کامل گذاشتیم ولی حتی یک نفر هم نرفت.»

اما فرهاد تجری نماینده مردم قصر شیرین حرف های معاون بنیاد مسکن را تکذیب می کند و به اعتمادآنلاین می گوید: «شاید عده ای از کسانی که از نظر بنیاد مسکن مستحق دریافت کانکس بوده اند به جای آن پول گرفته باشند ولی مهم این است که بسیاری از مردم اصلاً مستحق دریافت کانکس دانسته نشدند و هنوز زیر برف و باران در چادر زندگی می کنند.»

فرهاد تجری، نماینده مردم سرپل ذهاب در مورد اوضاع زلزله‌زده‌ها می‌گوید: «مستأجران اصلاً در دسته‌بندی‌های بنیاد مسکن جایی نداشته‌اند. به آنها گفته شده است که از ص

او علت این اتفاق را سیاست های غلط بنیاد مسکن می داند و می گوید: «بنیاد، مردم را به شش گروه متفاوت تقسیم کرده هست، از جمله کسانی که صاحب منزل بوده اند و منزل ارزش به کلی تخریب شده، کسانی که صاحب منزل بوده اند ولی منزل ارزش نیاز به تعمیرات اساسی داشته، کسانی که صاحب منزل بوده اند و منزل ارزش نیاز به تعمیرات درجه دو دارد و…. بین تمام گروه هایی که بنیاد مسکن، مردم را در آنها گنجانده فقط به گروه اول یعنی صاحب منزل هایی که منزل ارزش به کلی خراب شده است کانکس تعلق گرفته است.»

تجری ادامه می دهد: «این نگاه مسئولان بنیاد مسکن به این علت است که اوضاع زندگی مردم را از نزدیک لمس نکرده اند. زن و فرزند خودشان در آرامش و امنیت زندگی می کنند و به همین خاطر هم به آسانی می گویند که مردم منزل هایشان را تعمیر کنند و به منزل های خودشان بروند در حالی که در یک شهر زلزله زده تعمیر منزل کار راحتی نیست. بسیاری از مردم مصیبت دیده اند. خانواده های زیادی سرپرست ارزش را از دست داده اند. این ها که نمی توانند ظرف یک ماه و دو ماه منزل هایشان را تعمیر کنند. با توجه به بعد لرزه های شدید هم نمی توانند زیر سقف نیمه ویران منزل هایشان برگردند.»

به گفته تجری بنیاد مسکن به کلی مستأجران را فراموش کرده هست. او می گوید: «از همه بدتر اینکه مستأجران اصلاً در دسته بندی های بنیاد مسکن جایی نداشته اند. به آنها گفته شده است که از صاحب منزل ها ودیعه ارزش را بعد بگیرند و منزل ای اجاره کنند در حالی که اغلب صاحب منزل ها چون منزل ارزش ویران شده است نمی توانند ودیعه مستأجر را بعد بدهند، آیا که هر بار با اجاره دادن منزل ودیعه مستأجران را بعد می دادند. مستأجرانی که منزل هایشان خراب شده است با وجود داشتن پدر و مادر پیر یا فرزند خردسال هنوز در حال زندگی در چادر هستند در حالی که بعضی منزل دارها کانکس گرفته اند. این عین بی عدالتی است.»

مستأجران اصلاً در دسته‌بندی‌های بنیاد مسکن لحاظ نشده‌اند / نماینده مردم سرپل ذهاب

او در نهایت می گوید: «باز هم تأکید می کنم که سیاست و رویه غلطی که بنیاد مسکن جهت مناطق زلزله زده در پیش گرفته موجب این نابسامانی شده است و مردم در عذاب و فشار زیادی زندگی می کنند. متأسفانه مردم هیچ امیدی هم جهت دریافت کمک ندارند و بسیاری از آنها در افسردگی و ناامیدی کامل زندگی می کنند.»

واژه های کلیدی: اجاره | زلزله | زندگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs