کنگره ایران سیاست ایرانی عربستان سعودی ها

کنگره: ایران سیاست ایرانی عربستان سعودی ها عربستان عربستان سعودی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اجتماعی شرح دستگیری پیمانکار بیمارستان اسلام‌آباد غرب

«این فرد با عنوان اتهامی تقلب در ساخت بنای دولتی و نیز داشتن شاکی شخصی در بازداشت است.»

شرح دستگیری پیمانکار بیمارستان اسلام‌آباد غرب

شرح دستگیری پیمانکار بیمارستان اسلام آباد غرب

عبارات مهم : پروژه

«این فرد با عنوان اتهامی تقلب در ساخت بنای دولتی و نیز داشتن شاکی شخصی در بازداشت است.»

به گزارش ایسنا، صادق عزیزی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آسلام آباد غرب با اشاره به خبر بازداشت پیمانکار بیمارستان تازه تاسیس این شهرستان به میزان گفت: بعد از وقوع زمین لرزه اخیری که در استان کرمانشاه به وقوع پیوست، متاسفانه تعدادی زیادی از هم استانی های ما فوت کرده و بسیاری نیز دچار صدمات بدنی یا خسارات مالی شدند. جای تعجب همگان بود که ساختمان بیمارستان تازه تاسیس این شهرستان که کمتر از یک سال از افتتاح آن می گذرد و بیمارستان معین جهت مناطق زلزله زده محسوب می شد، به نحوی دچار خسارت شد که امکان خدمت رسانی درمانی به بیماران و مصدومان اعزامی از شهرستان های سر پل ذهاب، دالاهو، گیلان غرب و قصر شیرین جهت کادر درمانی به درستی میسر نشد و ناگزیر تخت های بیمارستان به داخل حیاط انتقال یافته و بیماران خوابیدن شده است نیز از بیمارستان خارج شدند که این امر علاوه بر این که خدمت رسانی کادر درمانی را با پرسشها زیادی مواجه کرد، باعث شدت یافتن صدمات مصدومین اعزامی از شهر های زلزله زده شد.

وی گفت: نهایتا از باب پیگیری به حقوق عامه کارشناس رسمی دادگستری که عضو شرکت نظام مهندسی نیز بود جهت کارشناسی بیمارستان تعیین شد که با حضور در محل و ملاحظه سازه و قسمت های تخریب شده است در نظریه خود قسمت عمده تقصیر را متوجه پیمانکار پروژه قرار داده و در نظریه خود اعلام کرده است ۸ میلیارد تومان از منابع بیت المال در اثر قصور در احداث این پروژه تضییع شده است است.

این مقام قضایی بیان کرد: بنای دادستانی شهرستان با تصمیم مدیر کل دادگستری استان بر این بود که عوامل ساخت این پروژه بتوانند در مناسب ترین وقت مجددا بیمارستان را آماده خدمت کنند که در این راستا مسئولان وزارت راه، وزارت بهداشت و درمان و مجریان پیمانکار پروژه دعوت شدند که متاسفانه حجم خسارات به نحوی بود که طبق اعلام نظر مسئولان بهداشت و درمان امکان آماده به کار کردن ساختمان به فوریت جهت عوامل پیمانکار و مجریان ساخت وجود ندارد.

عزیزی گفت: با توجه به حضور کلیه عوامل دخیل در پرونده در شهرستان و اعلام آمادگی دفاع از خود، از تعدادی از ایشان تحقیق و با توجه به شکایت دانشگاه علوم پزشکی، شکواییه شخصی یکی از شهروندان، نظریه کارشناسی و دیگر ادله موجود در پرونده از باب وظیفه دادستانی در دفاع از حقوق عامه قرار تامین وثیقه متناسب جهت پیمانکار به اتهام تقلب در ساخت بنای دولتی منتهی به تضییع اموال بیت المال و ایراد خسارت صادر که به علت عجز از تودیع تامین این فرد در حال حاضر در بازداشت به سر می برد.

دادستان اسلام آباد غرب اظهار کرد: مسلما تکمیل تحققات نیازمند وقت بیشتری جهت برآورد میزان خسارات و بررسی قصور احتمالی ناظران پروژه هست. لیکن آن چه مسلم است متاسفانه نظارت مناسبی به وسیله نهاد های دولتی مربوطه در چنین پروژه هایی به عمل نمی آید که این امر به مجالی جهت سوءاستفاده افراد وقت طلب تبدیل می شود. نمونه مشهود آن ضعف نظارتی در پروژه های ساختمانی دیگر است که در این عنوان دادستانی سال گذشته نیز با عوامل شرکت های تعاونی مسکن اسلام آباد غرب برخورد و تعدادی را نیز بازداشت کرد و پرونده هم اکنون در دادگاه کیفری دو شهرستان در حال پیگیری است.

شرح دستگیری پیمانکار بیمارستان اسلام‌آباد غرب

واژه های کلیدی: پروژه | پرونده | بازداشت | بیمارستان | اسلام آباد | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs